Doc. Dr. Barış Görgün

İstanbul Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra tıp eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Öğrencilik döneminde Almanya’nın Giessen şehrinde bulunan Universitat Giessen’de genel cerrahi eğitimi aldı.

2009 yılında tıp fakültesinden onur derecesiyle mezun oldu ve mecburi hizmet görevinin ardından, 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda ortopedi ihtisasına başladı. 5 yıl süren uzmanlık eğitiminin ardından 2016 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ünvanını aldı.

Uzmanlığının hemen ardından Almanya’nın Bad Neustadt şehrinde Rhön Klinikum, Klinik für Handchirurgie’de el cerrahisi ve mikrocerrahi konularında çalışma fırsatı buldu. Aynı dönemde Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim ve Araştırma Konseyi (TOTEK) bünyesinde yapılan Ortopedi Yeterlilik Sınavı’nı başarıyla tamamladı.

2017-2018 yıllarında Ağrı’nın Patnos ilçesinde mecburi görevini yerine getirdi ve 2018 yılında Ortopediatri Çocuk Ortopedi Akademisi bünyesinde görev yapmaya başladı. Bu süreçte aynı zamanda Türkiye U18 Erkek Milli Basketbol Takımının takım doktorluğu görevini de yerine getirdi.